26/01/2015 Pazartesi günü saat 10.00' da Kaymakamlık toplantı salonunda Denetimli Serbestlik konusunda bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Toplantıya İlçe Kaymakamımız Sayın Bülent AY, Seydişehir Denetimli Serbestlik Şube Müdürü Ruhşen DOĞAN, Kurum yetkilisi Murat ÖZER, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Daire Amirleri katılmışlardır.

 

Toplantıda; Denetimli serbestliğin amacı, Hükümlülerin yeniden suç işlemesinin önlenmesi ve topluma kazandırılmasını sağlamak amacıyla; eğitsel, kültürel, bilimsel, sosyal ve benzeri çalışmaların yanı sıra gerektiğinde kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile koordineli çalışmalar yapılması konusunda sunum yapıldı.

 

Denetimli Serbestlik sisteminin hedef kitlesi, Denetimli Serbestlik Hizmetleri kapsamında; Rehberlik Hizmetleri, Tedavi Hizmetleri, İstihdam Hizmetleri, kamu alanındaki ve özel sektördeki kurum ve kuruluşların Denetimli Serbestlik sistemindeki yeri ve önemi konularında bilgi verildi.

 

Toplantıda söz alan İlçemiz Kaymakamı Sayın Bülent AY 5402 Sayılı Denetimli Serbestlik Hizmetleri Kanununun hayata geçirilmesiyle, suça bulaşan çocuklar ve şüpheli, sanık, tanık, mağdur çocuk ve yetişkinlerin topluma kazandırılması açısından kanunun önemine işaret etti.

 

Sunum ve toplantının sonunda Seydişehir Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü yetkilileri daire amirlerinin denetimli serbestlik konuları ile ilgili sorularını cevaplandırdı. İlçe Kaymakamımız Sayın Bülent AY Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü yetkilileri ve toplantıya katılan tüm katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.