29 Ekim Cumhuriyet  Bayramı'nın 95. Yıldönümü İlçemizde törenle kutlandı. Kutlamalar 28 Ekim  Pazar günü saat: 13.00’da Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı.
 
29 Ekim Pazartesi sabahı  Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabulü yapıldıktan sonra Şehit Hüseyin Albaşgil  İlk-Orta Okulu bahçesinde  düzenlenen Resmi Törene Kaymakamımız Coşkun DOĞAN, Belediye Başkanı Ahmet KISA, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, gaziler, şehit yakınları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program Kaymakamımız Coşkun DOĞAN ve Belediye Başkanı Ahmet KISA’ nın öğrencileri, vatandaşları ve protokolü selamlamasıyla başladı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümü münasebetiyle yayınladığı mesajının okunmasının ardından Kaymakamımız Coşkun  DOĞAN ın günün anlam ve önemi belirten konuşmasıyla devam etti.
 
Tören öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, folklor oyunları ve çeşitli gösterilerin ardından resmi geçit töreniyle sona erdi.